VI. BRIARD CUP 2004

         Organizování letošního již VI. ročníku Briard cupu bylo složitější, než jsem si kdy dokázala představit. Původní termín konání byl ohlášen již loni a až po nahlášení zkoušek jsem se dozvěděla, že se dne 23.-24.10. koná Mistrovství republiky IPO, a naše zkoušky- závody budou tedy posunuty o týden dopředu. To však ještě nebyl všem zmatkům konec! Čtrnáct dní před jejich konáním mi rozhodčí, který měl posuzovat v sobotu, oznámil, že v tuto dobu bude v nemocnici. Okamžitě jsem volala na ČKS, a tam mi nabídli pouze nový termín - neděli 31.10. Protože byl do této doby oficiálně přihlášen jen jeden briard, rozhodla jsem se zorganizovat letošní ročník jako jednodenní zkoušky. Ještě týden před zkouškami jsem měla nahlášeno jen sedm briardů, a proto jsem slíbila místo jiným „exotům“ – v tomto případě to byl dobrman a německý ovčák. V pondělí se přihlásil ještě jeden účastník a stav byl naplněn. Rozhodčí smí v jeden den posoudit třicet oddílů a tak jsem musela další zájemce, kteří si vzpomněli až po uzávěrce, s politováním odmítnout. No, a na závěr se v den konání akce  dva briardí závodníci z účasti na zkouškách omluvili, takže nakonec startovalo jen 6 briardů  ve třech kategoriích. Bohužel nám chyběla ta hlavní a nejprestižnější kategorie- IPO III!

VI. ročník Briard cupu se odehrával v neděli v prostorách kynologického klubu Praha 9 – Klánovice. Stejné jako loni bylo nejen místo konání, ale i většina závodníků. Povětrnostní podmínky byly dobré, kantýna výborná, výkony „briardí“. A tak nikoho nepřekvapilo, že kategorii IPO I/II vyhrála „ostřílená závodnice“ -píííp- s černou fenou -píííp- a zároveň, že tato fena předvedla i nejlepší obranu ( majitelka nesouhlasí s uveřejněním  svého jména a fotografií  svých briardů na těchto stránkách).

Šest briardů startovalo a šest jich obdrželo poháry a ceny. Také byly rozdány ceny pro Briarda roku ve výkonu 2003.
Tradičně na závěr děkuji panu rozhodčímu Břetislavu Ťujíkovi, figurantovi Vlastimilu Knihovi, kantýnské – paní Červenkové, všem sponzorům, pomocníkům a závodníkům.
Z těch bych chtěla vyzdvihnout hlavně ty, kteří přijeli až z dalekého Zlína – tedy Michaelu Gorčíkovou s černým psem Goshawkem Nadina Sis.

Děkuji sponzorům:                 CHS NACAMBEL
                                             CHS BRIKAM
                                             CHS BOHEMIA ELITÉ
                                             CHS GASARON

           

Výsledky:
Kategorie BH

1. místo          
Fluffy Gasaron
Kateřina Koterová
2. místo          
Angee Heaven Devil
Sváťa Procházková


Kategorie SchH A

1. místo          
Celestýna Bar-Bar Beskydy
Sváťa Procházková

 

Kategorie IPO I/II

1. místo
IPO I
majitelka nesouhlasí s uveřejněním
svého jména a fotografií
svých briardů na těchto stránkách

2. místo
Goshawk Nadina Sis - IPO I
Michaela Gorčíková

3. místo          
Bellisa Antisc Avalanche
Táňa Holešová - IPO II

 

 

 

 

 

                                                                                                                      Táňa Holešová