Akce za rok 2008


 Máte další nápad kdy kde a proč se sejít?
 Své náměty pište na
bohemia-elite@seznam.cz
 


Mikulášské setkání aneb jak je chytrý Váš pes.

 http://pobocka.rajce.idnes.cz/Mikulasske_setkani_07/

Mikulášské setkání se konalo na kynologickém cvičišti, který se nachází v Újezdě nad Lesy. Počasí nám ten den moc nevycházelo, foukal silný vítr a bylo bláto. Ale hlavně, že nepršelo! Na cvičišti se nachází malá kantýna, kde  nám ochotný pán uvařil teploučké kafe, horký čajík ale i chutňoučké obědy. :) 

Jak už je z názvu patrné, tak se akce především točila kolem toho, jak je na tom Váš pes s inteligencí. :) .

První úkol byl, že jste kousek dobrého párečku ukázali vašemu miláčkovi a schovali pod misku.

Stopovalo se, jak rychle Váš pes shodí tu misku a sežere párek. Nemyslete si, že to všichni měli coby dup! :-D Našli se i takoví, kterým to trvalo trochu déle, ale nakonec párek zhltli všichni.

Další takový malý ,,pokusík''  byl, za jak dlouho se vašemu psovi podaří odhrnout ručník, pod kterým byl také schován kousek párečku. :)  Takže pokud by to někomu nebylo jasné, popíšu: Vzali jste si kousek párku, ukázali psíkovi, že jej pokládáte na zem a přikrýváte ručníkem. A opět se stopovalo, kdo nejrychleji vydoluje a zbaští párek. Nemyslete si, že je to tak jednoduché a zkuste to se svým pejskem sami! Ono se řekne: vždyť párek ucítí a odrhne si ručník čumákem a je to! Třetí disciplínou bylo, že jste schovali opět kousek párku pod dřevo a opět se měřilo, jak se Váš psík nejrychleji k němu dostane. Dál se zkoušelo, jak vás Váš pes poslouchá.:) Určitě skvěle! Taky si to můžete sami doma vyzkoušet. Odložíte psa a jdete kousek před něj a zavolejte: Kino! , Lednice! , a pak K noze! Je snad jasné, že na první dvě nesmí Váš pes přijít, no nesmí, spíš by neměl :D a na poslední musí přijít, tedy měl by. Potom byla pauza na oběd a po obídku byly závody v rychlosti přivolání na vedlejší louce.

Na závěr proběhlo vyhodnocení a každý  si odnesl nějakou tu pozornost, a to nejen pro sebe ale hlavně pro svého čtyřnohého miláčka.

Akce si mi moc líbila a už se těším na další!

 

Veronika Šejcová

www.petriny.estranky.cz

 

 

Klubová výstava briardů v Uhříněvsi

Pěkné počasí, příjemní lidé, nádherní psi – to vše přilákalo příznivce plemene briard dne 30.9.2007 do Uhříněvsi na klubovou výstavu. Díky hlavnímu sponzorovi – firmě EUKANUBA – bylo opravdu o co soutěžit.  A i  co obdivovat, 60 přihlášených psů a fen, z toho 17 černých a zbytek plavých. Opravdu nikdo nezáviděl MVDr. Barboře Zapletalové při rozhodování v jednotlivých třídách a nakonec i při udílení titulu BOB. Ten si nakonec odnesl vítěz třídy otevřené, nejlepší plavý pes a Vítěz klubové výstavy Attrei Badrias Darling chovatelky Adriany Babicové a majitele Vladimíra Plainera. Kromě již tradičních soutěží o nejlepší pár a nejlepší chovatelskou stanici se prezentovali i menší příznivci plemene a jejich chlupatá srdíčka v soutěži Dítě a pes. Zde musela paní rozhodčí konstatovat, že vítězem je všech pět zúčastněných.

 

                                                                                                          Mgr. Veronika Bartošová

 

 

 

Vítězové:

 

Nejlepší plavý pes, Vítěz klubové výstavy, BOB       Attrei Badrias Darling  

Nejlepší černá fena,Vítězka klubové výstavy           Kennedy Sa Nadina-Sis       

Nejlepší černý pes                                                     Brock Au-Auriga Brie         

Nejlepší plavá fena                                                   Cha-Cha Bohemia Elité

Vítěz mladých - pes                                                   Angry Darling Velmond

Vítěz mladých – fena                                                 Amanda Heritage

Vítěz dorostu – pes                                                    Charly Brown de la Maison de Suzie

Vítěz dorostu – fena                                                  Hannah z Marlendu

Nejlepší štěně – pes                                                   Manuel Boramo Sole  

Nejlepší štěně – fena                                                 Mia Boramo Sole

 

Nejlepší pár:                                      Emily Heaven Devil + Gargamel Filia

 

Nejlepší chovatelská skupina:           Bohemia Elité

 

 

Dítě a pes (vyhráli všichni):

 

Deniska Kočková + Manuel Boramo Sole

Filip Hora + Eimy Jerry Puppies

Martin Vavruša + Artemis Badrias Darling

Jan Retych + Guffy Gasaron

Barbora Domalípová + April Fairy Velmond

 

Děkujeme!

Základní kynologické organizaci ÚJEZD NAD LESY http://www.zko-ujezdnadlesy.cz/
a firmě EUKANUBA
http://eukanuba.cz/

 další naší milí sponzoři:
Mgr. Veronika Bartošová 
http://www.tedy-briard.estranky.cz/
Bc.Zdenka Foučková-Meleková
Jana Kočová
http://www.heritage.cz/
MUDr.Katka Koterová
http://koterova.sweb.cz/
Alena Kotrčová
http://www.bohemia-elite.cz/
Kamila Kuchařová
http://brikam.wz.cz/brikam.htm
Martina Mikulová
Sváťa Procházková
http://www.sweb.cz/heaven-devil/
Markéta Hronová a Veronika Šejcová http://arielkajsaondra.estranky.cz
Alena Retychová
http://www.ontheweb.cz/gasaron/
Csillagiová Vanda - Chov.potřeby Lysá nad Labem
MVDr.Barbora Zapletalová-Křížová  - soutěž DÍTĚ A PES
http://bar-bar-beskydy.ccsystem.cz/index.php?adresa=hlavni.php


 
fotografie od p. Černého


Celou fotoreportáž z této akce můžete vidět na již tradičním "rajčeti">>>

 


 

 

Májové setkání v Lysé nad Labem

 

 

Bohužel, typicky aprílové počasí v květnu nás doprovázelo na cestě za setkáním s briardími kamarády do Lysé. Naštěstí se postupem trochu vyčasilo, a co hlavně, nepršelo. Kamila nás už čekala s domácím koláčem a kávou.

Sešlo se nás zhruba 15 – tedy počítám psy. Táňa na to šla od začátku zhurta. Skoro nás nenechala dopít kafe a prý honem, honem, jde se cvičit. Byli jsme rozděleni na dvě skupinku – skupinku Puppy a ostatních. Skupinka pupíků, resp. pupínek se odebrala na nácvik bonitace a agility s Kamilou. Skupinka dospívajících a dospělých šla na „plac“.

Vzhledem k tomu, že přítomným dospívajícím mladíkům se ohromně líbila nastávající maminka, černá briardí dáma Dark Lady Antisc Avalanche pana Kodla, bylo cvičení trochu složitější. Nu, co si budeme nalhávat – majitelé fenek brilantně předváděli, jak má pejsek poslouchat a my ostatní (tedy já a Tedy a  Alwin), co vlastníme mužskou část briardí populace, jsme se snažili naše chlapy přemluvit, aby alespoň chvilku dělali, že nás plně respektují.

Po „pořadových cvičení“ nastal nácvik povelu volno. A zde jsme my s briardy-chlapíky měli jednoznačně převahu. Po vydání povelu se pes okamžitě vzdálil (a majitelé fenek nám slepě záviděli). Škoda, že po povelu Volno následoval povel Ke mně, který nám kazil dojem. 

Já měla to štěstí, že briardí skoro-maminka stála vedle mě – Tedíkovi šlo přivolání hned lépe (stačilo ho jen nenápadně odchytnout, když probíhal okolo mě za fenkou a hurá!! Byli jsme pochváleni! – tedy skoro, neboť Táňa vidí vše).

Mezitím šikovné pupinky Apríl Fairy Velmond Moniky Domalípové, Abigail Velmond Gabriely a Tomáše Navrátilových a naše Unforgettable Julie Moravia Campanella zdolávaly kladinu, áčko a proplétaly se mezi navěšenými krabicemi, lidmi s deštníky a Kamilou s řehtačkou. Šlo jim to báječně. Samozřejmě si též našly čas na hry, někdy až hrůzostrašně vypadající. Ještě, že na dvě pupinky dohlížela jejich maminka Melusínka, samozřejmě s obligátním kolečkem v pusině.

Po tomto náročném úvodu následovala pauza. Skvělé! Byl výborný guláš. Můj muž si začal celé setkání (byl na prvním) velmi pochvalovat a říkal něco v tom smyslu, že už chápe, proč na ně tak ráda jezdím. Ale on necvičil! On si s naší pupinkou užíval agility, zatímco já, upocená, přemlouvala našeho zlobra, aby šel u nohy!!!

Po pauze opět Táňa s Kamilou zavelely a šlo se na soutěž. Pod vidinou získání první ceny jsem se vypravila s Téďou do boje. Ještě, že nám Dáša ukázala, jak se to má dělat. Její panička zavelela před tunelem „Vlez do díry!“ a povel se ujal. Musím říci, že Téďa byl vážně dobrý. Nebýt toho, že v polovině tunelu si uvědomil, že mu na začátku vypadl s pusy piškot, byl by čas určitě lepší. Ale i tak – dobré čtvrté místo a spousta cen – pamlsky, hračky atd.

Čest naší rodiny zachránila Julinka – super první místo v pupíkách. Je prostě neohrožená, zdolává všechny překážky bez rozmyslu. I když musím říci, že k jejímu vítězství napomohl i fakt, že soupeřky se unavily vlastními souboji.

Pojďme ale k výsledkům. Potvrdilo se, že těhotenství sluší a pomáhá. Na prvním místě se umístila nastávající maminka Dark Lady Antisc Avalanche s Petrem Kodlem.

Druhá byla fenka Higitka, vlastně Huguette Bohemia Elité, Aleny Kotrčové, ale té moc pomohlo, že překážky zdolávala spolu s paničkou (tedy, kromě tunelu, tam se paničce nechtělo). Alena měla navíc dvě želízka v ohni, ještě Sixu, Existence Bohemia Elité.

Bronzovou medaili si vyběhala Meluzínka (Melusine Zoe Moravia Campanella) Moniky Domalípové, tu zpomalila starost o drobotinu.

Abyste si nemysleli, že byl náš zlobr poslední, tak za ním byla ještě Geny z Marlendu Aleše Hrubého, tu víc bavilo se při běhu zakusovat do zadnice a kalhot páníčka.

Ale shrnutí! Byl to super den se skvělými lidmi a parádními zážitky. Ostatně, to můžete vidět i na fotkách.

Na další setkání přijeďte také, nebudete se nudit. A nebojte se, nejde o život, je to legrace!

 

Veronika Neubertová

 

 

Fotoreportáž z této akce můžete vidět na již tradičním "rajčeti">>>

 

 


 

 

Jarní setkání briardů

 

 

Příjemný víkendový den, sobota 31. března 2007.  Jaro!

Houf lidiček se svými chlupáči si dal dostaveníčko v Klánovicích. A podobně jako loni se vše točilo kolem česání a vystavování.

O tom, jak česat, nás školila Alena Kotrčová. K tomu nám názorně předvedla i jak na to a s čím na to. „Obětí“ byla plavá fena Humoresque Bohemia Elité . Potom se rozpoutala vášnivá debata, a to nejen o česání. Všichni přítomní si předávali zkušenosti se snahou pomoci hlavně začátečníkům.

        

Stěžejním bodem programu bylo však vystavování: Úvodní přednášku obstarala Zdena Foučková a tu doprovodila praktickou ukázkou zkušená a výstavami protřelá dvojice Věra Odlová se svou fenou Anna Bellou Badria´s Darling.

Jako další vystoupila Sváťa Procházková a s mladou Emilly Heaven Devil nám předvedla, jak začít vystavování trénovat.

A pak už nastupovali briardíci se svými handlery jednotlivě do kruhu. Pod dohledem Sváti, Zdeny a Věry si to nejdříve vyzkoušel každý individuálně a až na závěr se v kruhu proběhli všichni společně (pardon, úplně společně ne, nýbrž ve dvou skupinách :-).

        

Letošní první setkání bylo příjemné a poučné, počásko nám vyšlo. A tak, co si ještě přát? Snad jen, aby se nás příště zase tolik sešlo a aby vše opět proběhlo „úplně nejlíp“.

         Závěrem mi už zbývá jen, jak je dobrým zvykem, poděkovat- a to všem. Nejen již zmíněným děvčatům, ale i ostatním, kteří pomáhali, kde se dalo.

 

A pak také Vám všem, kteří jste přišli (vlastně přijeli) do Klánovic.

 

Takže děkuji a na shledanou v Lysé.

 

Táňa Holešová

 


 

Fotoreportáž z této akce můžete vidět díky p. Ahrendovi na již tradičním "rajčeti">>>
a taky nově fotky od. p. Pavla Černého na této adrese >>>.
Oběma pánům DÍKY!!!