Další akce pobočky proběhla na cvičišti v Lysé nad Labem 9. 4. 2006, a to
Aprílové setkání v Lysé nad Labem...
 

9. 4. 2006 proběhlo v Lysé nad Labem aprílové setkání středočeskopražské pobočky BK ČR. Už zase? Ano, rozhodli jsme se neponechat nic náhodě a po úspěšné přípravě na sezónu výstavní se náležitě připravit i na tu výcvikovou. Opět jsme se sešli v hojném počtu, v mnoha barvách a velikostech. Při pohledu na pobíhající hordu psů mě napadlo, že laik by jen těžko odhadl, že patří k jednomu plemeni. Paleta barev přecházela od stříbrné, přes plavou a šedou po černou, mezi nohama statných psů a sličných fen pobíhala štěňata veškerého stáří, nejmladší psí účastnici byly 2 měsíce.
Před skutečným výcvikem jsme chvilku potrénovali, jak to chodí na bonitaci, pejsky jsme osahali, zkontrolovali jim zuby a paspárky, museli se nechat změřit a potom jsme postavili jednoduchou dráhu s optickými a akustickými podněty, abychom je trochu postrašili. Musím naštěstí říct, že to se nám moc nepodařilo, pesany nějaká ta velikonoční řehtačka prostě nerozhodila.
Po nezbytné hrací přestávce jsme účastníky rozdělili do dvou skupin na zkušené a ještě zkušenější a vyzkoušeli nějakou tu poslušnost v řadě, pejskové si lehali a zase sedali a aby toho nebylo dost, tak museli pořád chodit u nohy a nakonec přijít, když je páníček zavolal. Navzájem jsme si vyměnili naše zkušenosti s výcvikem briardů a začátečníkům poradili, jak na ně.
Ale to netrvalo dlouho a na cvičišti rychle vyrostla skoro opravdová agility dráha a všichni se hned vrhli k tunelu, aby toho svého chlupáče přesvědčili, že běhat zkrz tu černou díru je náramná zábava. Když bylo po nácviku, začaly závody a dvou i čtyřnožci běželi jak o život, jen aby byli nejlepší a vyhráli hlavní cenu. Nakonec se to podařilo Dášence (Fluffy Gasaron), která za svůj průlet dráhou obdžela plyšovou bečící ovečku od jednoho ze sponzorů, která se ihned stala její nejoblíbenější hračkou a která ještě teď (k mé hrůze) stále bečí, když si s ní Dáša hraje. Zvláštní kategorií byla kategorie Dítě a pes, kde strašně rychle běželi Honzík Retych a Péťa Hron se svými malými psími kamarády.
Byl to moc krásný den a já doufám, že všem účastníkům se v Lysé líbilo a rádi přijedou na další setkání.
Ráda bych poděkovala všem ze cvičáku v Lysé nad Labem za poskytnutí jejich “placu”, Kamile Kuchařové a jejímu manželovi za mílé přivítání a hlavně, jako vždycky a nikdy jinak paní kantýnské, která pro nás měla spoustu dobrot.
Sponzoři akce: fa GALPRO, výhradní dovozce krmiv Trainer, Kamila Kuchařová - ch.s. Brikam, Alena Kotrčová – ch. s. Bohemia Elité, Táňa Holešová a Markéta Hronová.
Díky !!!

Katka Koterová
 

Další fotografie na : http://ahrend.rajce.net
Další fotografie na: http://brikam.rajce.net/