Akce za rok 2006:

18.3. 2006  Praha 9, KK Klánovice - vše o výstavách a vystavování (proběhlo)  >>>
9.4. 2006  Lysá nad Labem - výcvik briarda- rady a porady (proběhlo) >>>
3. a 4. 6. 2006 Praha 9, KK  Klánovice - II. ročník BRIARD V AKCI (proběhlo) 
>>>

26.11.2006 Mikulášské setkání (zkoušky a závody podle ZOP,ZPU) Klánovice >>>
 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Pobočka BK ČR – Praha a Střední Čechy

pořádala dne 18. 3. 2006 na cvičišti KK Klánovice
Jarní setkání briardů a jejich kamarádů
 

Dne 18.3.2006 pořádala Pobočka BKČR Praha a Střední Čechy další akci. A tak se sešla spousta lidí, dětí a briardů na oblíbeném cvičku v Praze – Klánovicích. Snažili jsme se ze všech sil vyprovokovat jaro, aby už konečně dorazilo, ale ani název “jarní setkání” nepomohl, a tak briardící opět běhali ve sněhu a fialky pořád nikde. Ale na vřelé atmosféře to neubralo vůbec nic.

Po úvodním přivítání psích i lidských účastníků proběhl pokus o to, vysvětlit briardím začátečníkům, kterak se češe briard, ale klubovna byla malá, lidí bylo hodně a štěňat pod nohama bylo moc, tak jsme radši vyrazili na plac, abychom vyzkoušeli, jak to vlastně chodí na opravdové výstavě. Postavili jsme si kruh, seřadili štěndy i dorostence a běhali do kolečka, ukazovali zuby a paspárky, stavěli do výstavních postojů (někdy) a vyslechli dobré rady zkušených vystavovatelů.

Po návratu do naší útulné klubovny jsme pojídali gulášovku, štrúdl (kompletní jídelní lístek k nahlédnutí u vedení pobočky, možno zkopírovat), opékali buřty a klábosili. Setrvali jsme až do odpoledne, kdy se účastníci postupně začali rozjíždět ke svým domovům.

Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří ten den dorazili a doufám, že na dalším setkání se nás sejde zase habaděj. Ahoooj!

 

Sponzory akce byli: Alena Kotrčová – CHS Bohemia Elité,
                                   Katka Koterová – CHS Z Heřmánku,
                                   Táňa Holešová, Šárka Bergerová a kosmetika Khara
 

Další fotografie na : http://ahrend.rajce.net

 

 

 

 

Další akce pobočky proběhla na cvičišti v Lysé nad Labem 9. 4. 2006, a to
Aprílové setkání v Lysé nad Labem...
 

9. 4. 2006 proběhlo v Lysé nad Labem aprílové setkání středočeskopražské pobočky BK ČR. Už zase? Ano, rozhodli jsme se neponechat nic náhodě a po úspěšné přípravě na sezónu výstavní se náležitě připravit i na tu výcvikovou. Opět jsme se sešli v hojném počtu, v mnoha barvách a velikostech. Při pohledu na pobíhající hordu psů mě napadlo, že laik by jen těžko odhadl, že patří k jednomu plemeni. Paleta barev přecházela od stříbrné, přes plavou a šedou po černou, mezi nohama statných psů a sličných fen pobíhala štěňata veškerého stáří, nejmladší psí účastnici byly 2 měsíce.
Před skutečným výcvikem jsme chvilku potrénovali, jak to chodí na bonitaci, pejsky jsme osahali, zkontrolovali jim zuby a paspárky, museli se nechat změřit a potom jsme postavili jednoduchou dráhu s optickými a akustickými podněty, abychom je trochu postrašili. Musím naštěstí říct, že to se nám moc nepodařilo, pesany nějaká ta velikonoční řehtačka prostě nerozhodila.
Po nezbytné hrací přestávce jsme účastníky rozdělili do dvou skupin na zkušené a ještě zkušenější a vyzkoušeli nějakou tu poslušnost v řadě, pejskové si lehali a zase sedali a aby toho nebylo dost, tak museli pořád chodit u nohy a nakonec přijít, když je páníček zavolal. Navzájem jsme si vyměnili naše zkušenosti s výcvikem briardů a začátečníkům poradili, jak na ně.
Ale to netrvalo dlouho a na cvičišti rychle vyrostla skoro opravdová agility dráha a všichni se hned vrhli k tunelu, aby toho svého chlupáče přesvědčili, že běhat zkrz tu černou díru je náramná zábava. Když bylo po nácviku, začaly závody a dvou i čtyřnožci běželi jak o život, jen aby byli nejlepší a vyhráli hlavní cenu. Nakonec se to podařilo Dášence (Fluffy Gasaron), která za svůj průlet dráhou obdžela plyšovou bečící ovečku od jednoho ze sponzorů, která se ihned stala její nejoblíbenější hračkou a která ještě teď (k mé hrůze) stále bečí, když si s ní Dáša hraje. Zvláštní kategorií byla kategorie Dítě a pes, kde strašně rychle běželi Honzík Retych a Péťa Hron se svými malými psími kamarády.
Byl to moc krásný den a já doufám, že všem účastníkům se v Lysé líbilo a rádi přijedou na další setkání.
Ráda bych poděkovala všem ze cvičáku v Lysé nad Labem za poskytnutí jejich “placu”, Kamile Kuchařové a jejímu manželovi za mílé přivítání a hlavně, jako vždycky a nikdy jinak paní kantýnské, která pro nás měla spoustu dobrot.
Sponzoři akce: fa GALPRO, výhradní dovozce krmiv Trainer, Kamila Kuchařová - ch.s. Brikam, Alena Kotrčová – ch. s. Bohemia Elité, Táňa Holešová a Markéta Hronová.
Díky !!!

Katka Koterová
 

Další fotografie na : http://ahrend.rajce.net
Další fotografie na:
http://brikam.rajce.net/

 

 

Dne 26.11.2006 proběhlo v Klánovicích

 MIKULÁŠSKÉ SOUPEŘENÍ
zkoušky a závody podle ZOP a ZPU


Více fotografiích na stránkách rajčete
>>>
 

 

 

Dne 3. a 4. června 2006 proběhl na cvičišti v Klánovicích II. ročník závodu

BRIARD V AKCI
sobota 3.6. v kategoriích ZOP, ZPU 1.

Další fotografie na : http://ahrend.rajce.net
 

 

V sobotu 3. 6. 2006 se konal v Praze Klánovicích další ročník Briarda v akci. Po dlouhé době se ukázalo sluníčko a byl docela hezký den, který nám ještě zpříjemnil usměvavý pan rozhodčí Plšek.

Brzy ráno jsme vyrazili na stopy. Foukal silný vítr, ale i přesto všichni psi došli do cíle (s menší, či větší pomocí).

Následovaly individuální poslušnosti ZOPek. V této kategorii nastupovali tři černé briardí slečny. Všechny se předvedly výborně.

Po nich nastoupili dva ostřílení závodníci, kteří měli zkoušky už hotové a proto šli do kategorie ZPU1 „pouze“ závodit. Pan rozhodčí byl spokojený, mimo jiné strhl oběma nějaký ten bodík za to, že si z radosti přeskočili metrovou překážku při přechodu na odložení (oba – jako by se domluvili). No jo...to jsou briardi...pořád vymýšlet nějaké skopičiny.

Ve skupinových cvicích už všichni šlapali vzorně...psi i jejich paničky. Nepříjemný materiál briardům nedělal také žádný problém, jenom při nárazovém zvuku v kategorii ZPU1 chtěli někteří chrastící láhev, kterou se je snažila Táňa vystrašit, aportovat a vzorně přinést paničce.

Následovalo už jenom vyhlášení. Všichni, kteří se účastnili zkoušek úspěšně splnili a odnesli si domů spousty cen.

Děkujeme pořadatelům za krásně strávenou sobotu a doufáme, že příští rok se nás sejde víc.
Lenka Řačáková


kategorie ZOP
 
1. místo : Face Bohemia Elité      a    Jitka Hladíková        94 bodů
2. místo : Annet Hippo´s Bandits  a    Lenka Štětinová      92 bodů
3. místo : Jambalaya Nadina-Sis  a    Eva Kubešová         78 bodů

1. místo
FACE Bohemia Elité

2. místo
Annet Hippo´s Bandits

 

3. místo
Jambalaya Nadina-Siskategorie ZPU 1
 

1. místo    Artuš od Meruňky    a   Lenka Řačáková
2. místo      Harkonen Vip Bar-Bar Beskydy  a   Dana Novotná


 
 

 

1.místo:
Artuš od Meruňky

2. místo
Harkonen Vip
B.B.Beskydy

   


 
kategorie BH
 
1. místo     Lenka a Artuš                    50 a 36        celkem 86 bodů
2. místo     Dana a Harkonen               29 a 38        celkem 67 bodů
 

 

1.místo:
Artuš od Meruňky

2. místo
Harkonen Vip
B.B.Beskydy

   

BRIARD V AKCI
neděle 4. června 2006 v kategorii BH

 

 

Je tu neděle ráno 4. 6. 2006, a my vylézáme ze stanu na Klánovickém cvičáku. Na to, že v noci pršelo, bylo celkem hezky. Zataženo, fučel vichr severák, ale dalo se vydržet venku a v klubovně pak ohřát u ohýnku.

Tento víkend se koná „Briard v akci“ a dnešní den jsou zkoušky s pořadím podle IPO a SChH. My s Haričkem se nahlásili na BH. Po obhlídnutí konkurence zjišťujeme, že briardi nastoupí „jen“ dva. Trochu ostuda na to, že to pořádá Pobočka Briard klubu hlavně pro briardy….převládají tu NO. Škoda, že se na to majitelé briardů vybodli a radši sedí doma….no nic. Vedoucí akce vyhlašuje začátek. Vyráží se na stopy. Pro někoho jsou dobré, pro jiné špatné a končí. Pak následuje poslušnost BH. Jsme celkem čtyři. Briardi Hariček a Artuš, australský honácký pes a kříženec podobný NO. Následují poslušnosti IPO. Z pohledu diváka to vypadá celkem dobře, ale pan rozhodčí to vidí jinak. Na poslušnosti vypadá zase pár zvířat. Hariček zase předvedl poslušnost sobě vlastní. Co by se mnou chvátal, když si může jít pomaličku sám J.

Po menší přestávce na oběd proběhly obrany. Zase se to trochu protřídilo. Následovaly speciální cviky BH, na které se jelo k Lidlu. Po příjezdu nám rozhodčí vysvětlil, jak si představuje průběh a šlo se na to. Hned u vchodu jsme se potkali s panem Srstkou. Prohodili jsme pár vět, ale jednu otázku jsem zapomněla: „Chcete mě?“….a odjel bílou dodávkou na které měl namalované berušky J

Cviky splnili v pohodě všichni tři psi. A jelo se zpět.

Následovalo vyhodnocení. Z deseti psů zkoušku splnili pouze čtyři. Nám to nějak nevyšlo, ale….

Předseda Pobočky Táňa vyhlásila pořadí briardů, jak jinak to mohlo dopadnout :

kategorie BH

 

1. místo     Lenka a Artuš                    50 a 36        celkem 86 bodů

2. místo     Dana a Harkonen              29 a 38        celkem 67 bodů

DanaN